Новини

Піддон як основа гідробоксу

Що таке гідромасажний бокс, знає вже багато хто. Дедалі більше людей вже відчули на собі принади гідромасажних процедур. Але за покупкою гідробоксу криється і низка ризиків. Адже ніхто не хоче постійно змінювати сантехніку та бути у стані “вічного” ремонту. Тим більше, що встановлення гідромасажного боксу досить-таки затратна і клопітка процедура. Та й на вигляд усі гідробокси дуже вже схожі один на одного. Звичайно, ряд виробників додають безліч різноманітних функцій, щоб продати свою продукцію дорожче. Але є основні речі, на які потрібно звертати особливу увагу.

Сьогодні ми хотіли б зупинитися на піддонах для гідромасажних боксів. Адже піддон це основа, фундамент конструкції гідробоксу. Він повинен не тільки витримувати людину або кількох людей, що знаходяться в гідробоксі, але і добре тримати навантаження стінок всієї конструкції гідромасажного боксу. Нерідко покупці задають те саме питання – яка товщина акрилу. Але річ у тому, що піддон гідромасажного боксу складається з кількох шарів. І кожен із них досить важливий. Кожен із цих шарів виконує свою функцію і, відповідно, до кожного з шарів висуваються вимоги щодо міцності та надійності.

ПІДДОН

“Гарний піддон не тільки прослужить довше, а й значно підвищить стійкість всього каркасу гідромасажного боксу”.

Отже, перший шар – акрил. Акрил, як матеріал для сантехнічного приладдя, вже встиг зарекомендувати себе з хорошого боку. Втім, це і не дивно – він теплий (вам набагато приємніше заходитиме в піддон з акрилу, ніж у сталевий або чавунний піддон), він тихий (вода, падаючи на акриловий піддон, не видаватиме такого шуму, як, наприклад, сталевий піддон), він досить міцний та легкий в обслуговуванні. Мінімальна товщина акрилу – 2,5 мм.

Йдемо далі. Другий шар – скловолокно. Саме їм проклеюють піддони з акрилу, і саме скловолокно надає жорсткості. Важливим моментом у проклеюванні скловолокном є композитні матеріали, якими скловолокно промазується. Найчастіше виробник у гонитві за оптимізацією витрат здешевлює все. Ось і піддонів це здешевлення торкнулося. Нерідко клей, яким промазують скловолокно, виробник додає воду. Тим більше, що споживач не відразу зможе побачити такі махінації з піддоном. Проблеми почнуться з часом – адже неправильно проклеєний шар скловолокна з часом почне відшаровуватись.

Але сам собою такий піддон може і тріснути під впливом ваги. Щоб уникнути таких проблем, піддони посилюються дошками або МДФ панеллю. Тобто. на дні між акрилом і скловолокном кладуться дошки або суцільна панель. Таке посилення дає можливість витримувати великі маси та значно продовжити експлуатаційний термін гідромасажного боксу.

Якщо піддон посилений суцільною МДФ панеллю – він не тільки краще буде тримати навантаження ваги і надійніше поводитися, але так само піддон буде важче, а це перенесе центр тяжкості всього каркаса гідробоксу нижче і значно підвищить стійкість конструкції в цілому.